با حضور مدیر دانشنامه فارس/آموزشگاه شهید کامران کمالی در سروستان افتتاح شد


تاریخ : یکشنبه، 27 بهمن، 1392


 آموزشگاه شهید کامران کمالی سروستانی در زمینی به وسعت دوهزار و دویست متر مربع و با نهصد متر زیربنا با اعتبار و هزینه نزدیک به پانصد میلیون تومان توسط خانم همایونی، مادر شهید کامران کمالی، افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این آموزشگاه، کوروش کمالی، مدیر دانشنامه فارس، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه سروستان، داریوش اسماعیلی نماینده مردم سروستان، خرامه و کوار در مجلس شورای اسلامی، خازن، فرماندار، خانم دالکی ، معاون نوسازی مدارس استان، اعضای شورای شهر و اداری شهرستان سروستان و خانواده شهدا و فرهنگیان این شهر حضور داشتند.

در این مراسم خازن فرماندار سروستان ضمن تقدیر از سازمان نوسازی مدارس استان و نیز همیاری خانواده شهید، بر بهسازی مدارس شهر سروستان و روستاهای این شهرستان تاکید کرد و افتتاح این آموزشگاه را در دهه فجر به فال نیک گرفت و گفت: توسعه فضاهای آموزشی، توسعه فرهنگ و دانش است و زینت‌بخش بودن این آموزشگاه به نام شهید بزرگوار، نشانی از پیوند نسل امروز با ایثارگران دیروز است.


 همچنین دالکی معاون نوسازی مدارس استان فارس ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان در سال ۱۳۹۲ با همه محدودیت‌های اعتباری  گفت: حس من در زمان افتتاح پروژه‌هایی از این دست به ویژه  وقتی به نام شهیدی بزرگوار مزین است، حسی دوگانه است. از یک سو به آن به عنوان ثمره انقلاب شکوهمند اسلامی افتخار می‌کنم و از سوی دیگر در مقابل خانواده معظم شهدا و به ویژه مادران شهیدان بزرگوار شرمنده می‌شوم که در دوران انقلاب و دفاع مقدس ، زمانی که فرزندان این بزرگواران جان بر کف در دفاع از میهن و انقلاب به شهادت نائل شدند، فرزندان ما در سنینی نبودند که از این افتخار بهره گیرند.

 گفتنی است شهید کامران کمالی در 14 دیماه 1342  در یک خانواده مذهبی در سروستان شیراز چشم به دنیای خاکی گشود؛ وی همچنان که مقاطع مختلف تحصیلی را طی می کرد در مجالس مذهبی نیز حضوری فعال داشت.

وی  با وجود سن کم در مبارزات دوران انقلاب سهیم بود و با پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی به خیل رزمندگان اسلام پیوست.

 کامران در جبهه های جنوب و غرب دو بار به سختی مجروح شد که در بار دوم، در سحرگاه نوزده خرداد سال شصت و دو در حین انتقال از درمانگاه «جوانرود» باختران به بیمارستانی در تهران داستان زندگی را با شهادت به پایان برد.

مجموعه نیایش ها و مجموعه داستان های این شهید بزرگوار  به نام قصه های کامران منتشر شده است؛ او محیط پیرامون خود را با دقتی هنرمندانه می نگریست و در داستان‌هایش به کار می برد.

شهید کامران کمالیمنبع این مقاله : دانشنامه فارس
http://www.fars-encyclopedia.com

آدرس این مطلب :

Fars Encyclopedia ©