مدیر دانشنامه فارس، سرپرست مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس شد


تاریخ : دوشنبه، 31 فروردین، 1394
رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران، طی حكمی كوروش كمالی سروستانی، مدیر دانشنامه فارس را به عنوان سرپرست مركز اسناد و كتابخانه ملی استان فارس منصوب کرد.

در حکم سیدرضا صالحی امیری خطاب به کوروش کمالی سروستانی آمده است:

جناب آقای كوروش كمالی سروستانی

نظر به سوابق و تجارب مفید جنابعالی در عرصه مدیریت و فرهنگ به موجب این حكم جنابعالی را به عنوان سرپرست عنوان سرپرست مركز اسناد و كتابخانه ملی استان فارس منصوب می‌نمایم. امیدوارم با اتكا به خداوند سبحان، ضمن جلب همكاری مؤثر مسئولان استانی و سازمان منشأ خدمات شایسته در راهبری مركز اسناد و مدیریت كتابخانه ملی استان و مدیریت امور فرهنگی باشید. توفیق روزافزون جنابعالی را در تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست های ابلاغی دولت تدبیر و امید ازدرگاه خداوند كتعال مسألت می نمایم.

صالحی امیری همچنین از تلاش‌ها و خدمات دكتر محمدعلی رنجبر که پیش از این سرپرستی مركز اسناد و كتابخانه ملی استان فارس را بر عهده داشت، قدردانی کرد.

كوروش کمالی سروستانی، سعدی شناس، پژوهشگر و زبان‌شناس  در سال ۱۳۴۱ در سروستان به دنیا آمد و هم ‌اکنون رئیس مرکز سعدی شناسی و دانشنامه فارس است. وی از سال ۱۳۷۲  دبیر اجرایی و علمی برگزاری بیش از ۴۰۰ کنگره، سمینار، نشست علمی و فرهنگی، منطقه‌ای و ملی و بین ‌المللی هم ‌چون کنگره ‌های بزرگ فارس ‌شناسی، نُه یادروز سعدی، هفت یادروز حافظ،  فلسفه و حکمت در فارس، بزرگداشت مجدالدین فیروزآبادی، بزرگداشت عبدالحسین لاری، کنگره بین‌المللی مکتب فلسفی شیراز و... بوده است. از دیگر فعالیت های سروستانی می توان به تأسیس دانشگاه حافظ شیراز اشاره كرد.

این سعدی‌شناس، علاوه بر خدمات اجرایی فرهنگی در كنار نگارش مقالات به تألیف دانشنامه‌های قرآن‌پژوهی، تشیع و ایرانیکا پرداخته و در کنگره‌های منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی سخنرانی کرده است.
منبع این مقاله : دانشنامه فارس
http://www.fars-encyclopedia.com

آدرس این مطلب :

Fars Encyclopedia ©