کمالی‌سروستانی مدیر نمونه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران شد


تاریخ : شنبه، 6 شهریور، 1395


كورش كمالي‌سروستاني، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس به عنوان مدیر نمونه این سازمان در سال 1395 انتخاب و معرفي شد.

در مراسم بزرگداشت هفته دولت و تکریم از مدیران و کارمندان مرکز اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران که در تالار همایش‌های این سازمان برگزار شد، مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، ضمن پاسداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، بر ضرورت حفظ کرامات کارمندان دولت تاکید کرد و انتخاب کارمندان و مدیران نمونه را کاری سمبلیک و در راستای ارجگذاری به تلاش‌ها و کوشش‌های آنان دانست.

 دکتر صالحی امیری گفت: اگر چه هر سال به دلیل محدودیت‌ها تنها تعدادی از کارمندان و مدیران به عنوان افراد نمونه در هفته دولت انتخاب و معرفی می‌شوند، اما این امر به معنای عدم لیاقت و شایستگی دیگر همکاران نیست.
وی افزود: تلاش ما بر این بوده که کتابخانه ملی به یک مرکز فرهنگی فعال و پویا در کشور تبدیل شود و برگزاری بیش از 551 نشست فرهنگی در تهران و بیش از 400 نشست و نمایشگاه علمی و فرهنگی در استان‌های کشور و ارتقاء سطح روابط ملی و بین‌المللی سازمان و تشکیل "مجمع کتابخانه ملی بزرگ" (مکتب) و "شورای مجمع هماهنگی نهادهای اسنادی" (مهتاب) و توسعه همکاری با سازمان‌های بین‌المللی چون "یونسکو" ، " شورای جهانی کتاب" و " شورای جهانی آرشیو"بخشی از عملکرد سازمان در دو سال گذشته است.


در این مراسم که با حضور معاونان سازمان، مدیران کل، کارمندان و پژوهشگران برگزار شد، از کارمندان و مدیران نمونه سازمان در تهران و 12 استان کشور قدرداني و کوروش کمالی سروستانی، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس به عنوان مدیر نمونه سازمان در سال 1395 انتخاب و از وي تجليل شد.

مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس در دوره مدیریت كورش كمالي‌سروستاني كه از اردیبهشت 1394 آغاز شد، با برنامه‌ریزی مناسب موفق شد در بخش تخصصی نسبت به ارتقاء سطح آرشیو و طبقه‌بندی و دیجیتال‌سازی اسناد و نیز خدمات کتابخانه‌ای، اقدامات درخوری را انجام دهد.

گشوده شدن درهاي مركز اسناد و كتابخانه ملي استان فارس بر روي شهروندان و گردشگران و علاقه‌مندان به فرهنگ، گشايش سينما فرهنگ، راه‌اندازي گالري تار و پود، تجهيز سالن انديشگاه و سراي سخن، ايجاد كافه كتاب، توجه به محوطه‌سازي مناسب، پيگيري طرح ايجاد آرشيو ملي هنر ايران، برگزاري نشست‌ها، همايش‌ها و نمايشگاه‌هاي تخصصي در حوزه‌هاي مختلف شهري، ملي و بين‌المللي و ..... بخشي از اقدامات شاخص مركز اسناد و كتابخانه ملي استان فارس بوده است.

يكي از اقدامات تاثيرگذار مركز اسناد و كتابخانه ملي در حوزه رسانه و فعاليت‌هاي رسانه‌اي، برنامه‌ريزي و برگزاري سلسله نشست‌هاي روزنامه‌نگار در زوم است كه تاكنون 13 نشست آن برگزار شده و طي اين نشست‌ها، آثار و تاليفات فعالان حوزه رسانه در استان فارس به نقد و بررسي گذاشته مي‌شود






منبع این مقاله : دانشنامه فارس
http://www.fars-encyclopedia.com

آدرس این مطلب :

Fars Encyclopedia ©